Ostatni dzień głosowania projektów Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2023 rok

-

Już po raz ósmy mieszkańcy Bochni wybierają projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Elektroniczne głosowanie edycji na 2023 rok potrwa do północy z czwartku na piątek (15/16 września).

Przypominamy, że głosowanie nad projektami odbywa się od 2 do 15 września poprzez internetowy system głosowania znajdujący się pod adresem www.bochniadecyduje.pl (wejście do niego możliwe jest również na stronie głównej www.bochnia.eu), jak i w sposób tradycyjny w dniach: 2 września, 5-9 września oraz 12-15 września w godz. 7:30-15:30 na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Bochnia. Ponadto jest możliwość wzięcia udziału w głosowaniu przy wsparciu telefonicznym pracowników Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta.

Głosować może każdy mieszkaniec Bochni, który najpóźniej w dniu zakończenia głosowania (15 września) ukończy 16 lat.

GŁOSOWANIE ONLINE:

Głosowanie internetowe rozpoczęło się o północy z czwartku na piątek (2 września) i trwać będzie do północy z czwartku na piątek (15 września).

Dostęp do systemu głosowania – link TUTAJ.

Osoby posiadające zameldowane stałe lub czasowe mają możliwość skorzystania z szybkiej weryfikacji automatycznej na podstawie numeru PESEL i ulicy zamieszkania.

Jeśli po podaniu numeru PESEL, wybraniu ulicy i kliknięciu w przycisk „Weź udział w głosowaniu” pojawi się komunikat „Twój numer PESEL nie został znaleziony w bazie mieszkańców, urzędnicy proszą o kontakt pod numerem tel. 14 614 91 53.

POMOC PRZY GŁOSOWANIU:

Wszelkich informacji dotyczących głosowania udzielać będą pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w dniach 2 września, 5-9 września oraz 12-15 września w godz. 7:30 do 15:30 pod numerem telefonu: 14 61 49 153.

GŁOSOWANIE TRADYCYJNE:

Lokal wyborczy będzie funkcjonował w dniach 2 września, 5-9 września oraz 12-15 września w godz. od 7:30 do 15:30.

ZASADY GŁOSOWANIA TRADYCYJNEGO:

  • Mieszkaniec po przyjściu do lokalu wyborczego otrzymuje jedną kartę wyboru projektów wraz z oświadczeniem będącym jej integralną częścią.
  • Po wypełnieniu oświadczenia znajdującego się na odwrocie karty wyboru projektów, należy zaznaczyć znak „X” przy jednym wybranym projekcie ogólnomiejskim (część I karty) i jednym wybranym projekcie osiedlowym (część II karty) lub zaznaczyć znak „X” w polu TAK lub NIE przy każdym z projektów.
  • Zaznaczenie większej ilości projektów niż określone w powyższym punkcie lub brak jakiegokolwiek zaznaczenia powoduje nieważność głosu.
  • Następnie mieszkaniec wrzuca swój głos do urny.

LOKAL WYBORCZY:

Dziennik Podawczy Urzędu Miasta Bochnia
ul. Kazimierza Wielkiego 2
32-700 Bochnia

Z listą projektów, które biorą udział w głosowaniu można zapoznać się TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023