R e k l a m a

Gmina Bochnia. Wszystko gotowe do dystrybucji węgla, brakuje tylko opału

-

W oczekiwaniu na dostarczenie węgla, który ma być rozprowadzany przez samorządy na preferencyjnych warunkach, gminy publikują informacje potwierdzające, że ze swojej strony dopełniły formalności i już tylko czekają na dostawę. W samej gminie Bochnia zainteresowanie „tańszym węglem” zgłosiło prawie 600 gospodarstw domowych.

– Gmina Bochnia przystąpiła do zakupu węgla w preferencyjnych cenach dla gospodarstw domowych z myślą o mieszkańcach. Po złożeniu deklaracji o przystąpieniu do programu przydzielono nam firmę Polska Grupa Górnicza, jako tę, która ma nam dostarczyć paliwo stałe – wyjaśnia wójt gminy Marek Bzdek. – Stosowną umowę podpisaliśmy w listopadzie. Podpisaliśmy już też umowę z przedsiębiorcą, który będzie go składować na swoim placu. Jest to firma LAXBUD z Siedlca – dodaje.

Jak poinformował Marek Bzdek, po uwzględnieniu kosztów dystrybucji, cena sprzedaży wszystkich frakcji węgla na terenie Gminy Bochnia wynosić będzie 1 850 zł za tonę. Zgodnie z ustawą do ceny węgla nie wlicza się kosztów transportu do gospodarstw domowych. – Punkt składowania ustalił jednolitą stawkę i wynosić ona będzie 100 zł na całym terenie – wyjaśnia wójt.

Zobacz też: Pierwszy transport węgla dotarł do gminy Rzezawa

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc