R e k l a m a

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją dotyczącą przyszłości bocheńskich Plant

-

Od ponad tygodnia zbierane są podpisy pod „Listem Otwartym w obronie bocheńskich Plant”, w tym m.in. „przeciwko planom wycinki na dużą skalę drzew i krzewów” na tym obszarze zabytkowej zieleni. Jak przekazał Adam Piskór z fundacji „Salina Nova”, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, pod apelem skierowanym do burmistrza i przewodniczącego Rady Miasta, podpisało się już ponad tysiąc osób, w tym ok. 750 pod petycją online i ok. 350 pod listą w formie papierowej.

W ten weekend rozpoczęła się akcja zbierania podpisów „papierowych” w różnych lokalach i placówkach usługowych na terenie miasta. Listy są dostępne w następujących miejscach:

  • Bar „Gucio”, ul. Proszowska 45,
  • Restauracja „Sztygarówka”, ul. Kowalska 5,
  • Pizzeria „Da Grasso”, ul. Rynek 13,
  • Restauracja „Stara Piwnica”, ul. Kazimierza Wielkiego 21,
  • Salon fryzjerski „Twój Fryzjer”, ul. Floris 6.
  • Cafe Espresso Loryś&Loryś, Rynek 12

Podpisy pod listami w formie papierowej mają być zbierane jeszcze w tym tygodniu.

Inicjatorzy akcji przekazali w komunikacie, że w czwartek 19 stycznia „List Otwarty” został złożony do magistratu wraz z wnioskiem do Przewodniczącego Rady Miasta i Burmistrza Bochni o wprowadzenie do porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta (26 stycznia) punktu pn. „Rozpatrzenie petycji wniesionej w interesie publicznym przez mieszkańców i organizacje społeczne dotyczącej przyszłości Plant salinarnych”.

Nie wiadomo, czy tak się stanie – teoretycznie i formalnie najpierw petycją powinna zająć się stosowna komisja rady miasta, ale na to nie ma już czasu przed czwartkową sesją.

Radni dyskutowali już jednak o Liście Otwartym, znając jego treść z informacji w mediach – czytaj TUTAJ. Do akcji odniósł się także magistrat: „To próba wywrócenia projektu„.

Zobacz też:
Bochnia. Petycja w sprawie obrony zabytkowych Plant Salinarnych
Marek Piekarczyk zachęca do podpisywania petycji w obronie bocheńskich Plant
Bochnia. Magistrat reaguje na list otwarty ws. Plant: „To próba wywrócenia projektu”
Bochnia. Radni dyskutowali o liście otwartym ws. Plant Salinarnych


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia