R e k l a m a

14-letni Miłosz Pastuszka z Bochni w tanecznym talent-show TVP

-

14-letni Miłosz Pastuszka z Bochni został uczestnikiem drugiej edycji tanecznego talent-show „You Can Dance Nowa Generacja” emitowanego na antenie TVP 2. Młody, zdolny bochnianin znalazł się w gronie tak zwanej „Złotej 16-stki”. Rywalizacja wchodzi w decydującą fazę raz już w najbliższy piątek.

W jury programu zasiadają choreograf Agustin Egurrola, tancerka Ida Nowakowska i aktorka Katarzyna Cichopek. Show prowadzi tancerka Edyta Herbuś.

Podczas castingów jurorzy wyłonili najpierw 50-tkę młodych tancerzy, z których następnie – po dziesiątkach godzin spędzonych przez nich w salach pod okiem najlepszych trenerów w Polsce – wyłoniono 16 najzdolniejszych uczestników. To oni przez kilka najbliższych tygodni rywalizować będą podczas programów na żywo.

Fot. screen youcandance.tvp.pl

W przesłuchaniach do programu brało udział tysiące dzieci z całej Polski. – Miłosz swoim występem ujął jurorów i otrzymał bilet do tak zwanej Akademii Tańca You Can Dance. Na specjalnym obozie tanecznym uczestnicy musieli sprawdzić się również w stylach, których nie tańczą na co dzień. Miłosz pracował zacięcie i udało się! – relacjonuje pani Monika, mama zdolnego tancerza.

Miłosz Pastuszka ma 14 lat, jest uczniem 8. klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni. Na co dzień związany ze szkołą tańca JDC International Dance School of Arts w Bochni i w Krakowie. Jego ulubionym stylem jest hip hop i jazz funk. Trenuje również modern jazz i występuje w spektaklach musicalowych. Tańczy zarówno w formacjach tanecznych jak i jako solista. W 2022 roku wystąpił m.in. na mistrzostwach świata World Of Dance.

Trenuje od 6. roku życia. – Taniec jest dla mnie wszystkim – stylem życia i planem na przyszłość. Na castingu do programu byłem już po raz drugi, tym razem się udało. Warto próbować i gonić za marzeniami! – mówi Miłosz.

Jak poradzi sobie w programie? Kolejne odcinki zawsze w piątki o godz. 20:50 na antenie TVP 2.

Fot. Katarzyna Rogalska Piekarczyk

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia