R e k l a m a

Wojewoda małopolski wysłał pisma do gmin: „Trzeba stanąć murem za Świętym Janem Pawłem II!”

-

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wojewoda małopolski Łukasz Kmita rozesłał wczoraj do wszystkich samorządów (miast, gmin i powiatów) w Małopolsce pismo z apelem o podjęcie specjalnych uchwał w obronie dobrego imienia Jana Pawła II.

„Szanowni Państwo, w obliczu skrajnie ukierunkowanych manipulacji i niezwykle krzywdzących opinii dotyczących Świętego Jana Pawła II, które pojawiły się w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej, zwracam się do Państwa z apelem o podjęcie specjalnych uchwał w obronie Jego dobrego imienia” – czytamy w piśmie.

– Niech to będzie wspólne i jednoznaczne świadectwo zatroskania o dziedzictwo największego z rodu Polaków – wspaniałego człowieka i niekwestionowanego autorytetu, któremu tak wiele zawdzięcza nasza Ojczyzna i cały świat – dodaje Łukasz Kmita.

Wojewoda podkreśla: – Trzeba nam stanąć po stronie prawdy. Trzeba stanąć murem za Świętym Janem Pawłem II! To dla nas wszystkich swoisty czas próby.

Łukasz Kmita przekonuje, że obrona dobrego imienia JPII to „nasze wspólne zobowiązanie” i zachęca samorządowców do podjęcia stosownych uchwał: – Akt będzie wyrażał postawę tysięcy Małopolan – Mieszkańców Powiatów, Miast i Gmin, których Państwo reprezentują, a którzy ze smutkiem patrzą na to, jak depce się dziedzictwo wielkiego Polaka, taak mocno związanego z małopolską ziemią.

Pismo kończy się apelem: – Niech znów połączy nas Święty Jan Paweł II! Wyrośliśmy z Jego nauczania. Uważaliśmy Go za chlubę Małopolski, za najlepszego i najwybitniejszego syna małopolskiej ziemi. Nie pozwólmy sobie tego zabrać. Brońmy świętości! Brońmy Świętego Jana Pawła II!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024