R e k l a m a

Dni Bochni 2023: Wiemy kto wystąpi! – AKTUALIZACJA

-

Chór gospel Johnson Ferry Choir z USA, Rubens oraz Sorry Boys – to artyści, którzy wystąpią podczas tegorocznych Dni Bochni 2023.

O gwiazdach muzycznych święta miasta poinformował organizator – Miejski Dom Kultury, na łamach wydawanego przez siebie miesięcznika „Kronika Bocheńska”.

Rubens i Sorry Boys wystąpią w ramach cyklu „Nowa muzyka polska”. Na scenie pojawią się także m.in. laureaci przeglądu Młode Talenty oraz Big Band Bochnia w ramach cyklu „Bocheńskie wątki muzyczne”.

Powtórzone zostanie również Święto Ulicy Białej [ZDJĘCIA | WIDEO] – ponownie przy znaczącym współudziale właścicieli restauracji „Camera’lna”, którzy jednak nie zdradzają jeszcze, kto będzie gwiazdą wydarzenia.

AKTUALIZACJA: (11.04.2023)

Występ Ferry Choir z Atlanty (USA) w amfiteatrze na Uzborni będzie stanowił koncertową inaugurację Dni Bochni 2023. Jak co roku organizatorzy zaproponują wiele imprez z zakresu: nauki, sztuki, rozrywki. Będą promocje, wykłady, pokazy multimedialne, wernisaże, warsztaty, memoriał szachowy i sporo koncertów.

Prócz wspomnianego chóru gospel z Atlanty, którego koncert w 2018 roku zrobił furorę wśród publiczności, na zaproszenie Muzeum im. Stanisława Fischera wystąpi grupa „Cztery pory miłowania” w kameralnym koncercie na strychu muzealnym. Na Rynku – w ramach cyklu „Bocheńskie wątki muzyczne” zaprezentują się laureaci przeglądu Młode Talenty i Big Band Bochnia, a w ramach cyklu „Nowa muzyka polska” Rubens i Sorry Boys.

Zaproszeni do Bochni artyści zostali docenieni przez Akademię, która postanowiła przyznać Rubensowi aż 6 nominacji do nagrody Fryderyk i to w tak prestiżowych kategoriach jak: Album Roku Indie Pop za płytę „Piosenki, których nikt nie chciał”, Fonograficzny Debiut Roku, Utwór Roku za piosenkę „Wszystko OK?”, a sam artysta otrzymał nominację jako Artysta Roku, Producent Roku i Autor Roku. W kategorii Album Roku Indie Pop będzie z nim konkurował drugi tegoroczny dniowobocheński wykonawca: zespół Sorry Boys i ich płyta „Renesans”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia