R e k l a m a

Firma IGLOO od początku roku zatrudniła już ponad 100 osób

-

Działająca w Starym Wiśniczu firma IGLOO zatrudniła w tym roku już ponad setkę pracowników. Firma nadal prowadzi intensywną rekrutację – w tej chwili najbardziej poszukuje osób z doświadczeniem w chłodnictwie, montażu i instalacji oraz inżynierów i specjalistów. 

Wzrost zatrudnienia związany jest z chłodnictwem, ale głównie wynika z rozwoju w bardzo obiecującej nowej gałęzi produkcji. Chodzi o pompy ciepła, które – z technicznego punktu widzenia – są urządzeniami stosunkowo bliskimi chłodnictwu.        

Firma w tym roku oficjalnie wprowadziła na rynek Innowacyjną pompę ciepła IGLOO MultiTherma, którą od podstaw zaprojektowali inżynierowie spółki. Dział badań i rozwoju firmy wskazuje, że jest to produkt o najwyższym na rynku poziomie efektywności energetycznej (COP = 5,50 / A+++). – Konstrukcja bazuje na najnowocześniejszych dostępnych komponentach i rozwiązaniach. W pompie wykorzystywany jest naturalny czynnik chłodniczy R290 (propan), który jest przyjazny środowisku i promowany przez Unię Europejską – przekazała firma w komunikacie.

Realizacja – układ kaskadowy pomp ciepła IGLOO. Fot. mat. prasowe

Wsparcie rozwoju zapewnia spółce finansowanie w kwocie 40 mln zł, które firma zdobyła pod koniec ubiegłego roku. Posłuży ono właśnie do rozwoju mocy produkcyjnych w segmencie pomp ciepła i pokrewnych.  

IGLOO działa w Starym Wiśniczu od 1986 r. Firma produkowała dotychczas głównie urządzenia chłodnicze oraz agregaty inwerterowe i kogeneracyjne wykorzystywane marketach i supermarketach i gastronomii. Swoje produkty dystrybuuje do ponad 50 krajów na 5 kontynentach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc