Łapanów. Skażony wodociąg. Trwa płukanie sieci, gmina rozdaje wodę

-

– Wójt Gminy Łapanów niezwłocznie po otrzymaniu komunikatu o niezdatności wody do spożycia, podjął działania mające na celu wdrożenie działań naprawczych – poinformował urząd gminy. Jak już informowaliśmy, dziś sanepid ostrzegł, że woda z kranów na terenie gminy absolutnie nie nadaje się do picia i mycia. W próbkach stwierdzono obecność bakterii coli.

Dotychczas dokonano przeglądu procesów uzdatniania i dezynfekcji wody, przeprowadzono analizę dziennika awarii, napraw i konserwacji poszczególnych urządzeń. Obecnie pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego przeprowadzają płukanie sieci.

Ponadto podjęte zostały działania celem zabezpieczenia wody pitnej dla mieszkańców. W dniu dzisiejszym działa punkt wydawania wody w siedzibie Gminnego Zakładu Komunalnego w Kobylcu, jutro woda wydawana będzie w GZK Kobylec, OSP Sobolów i OSP Tarnawa.

– O skażeniu wody Mieszkańcy zostali poinformowani poprzez Gminny System Powiadomień SMS, stronę internetową gminy, facebookowy fanpage gminy Łapanów, komunikaty na tablicach ogłoszeń oraz w miejscach ogólnodostępnych (sklepy, ośrodki zdrowia, przystanki autobusowe), poprzez sołtysów oraz jednostki OSP wykorzystujące megafony – wyliczają urzędnicy.

Urząd zapowiada bieżące informowanie o prowadzonych działaniach poprzez stronę internetową gminy oraz facebookowy fanpage.

Zobacz też: Łapanów. Uwaga woda skażona bakteriami coli

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

3,5 miliona złotych na powiatową inwestycję w Stradomce i Nieszkowicach Małych

W obecności starosty bocheńskiego Adama Korty oraz członka zarządu Rafała Rudki podpisano w Starostwie Powiatowym w Bochni umowę na rozbudowę drogi powiatowej...

Nowy Wiśnicz. Pijany 24-latek za kierownicą. Miał prawie 3 promile

Służbowym samochodem, z kolegami, pojechał na przejażdżkę do sklepu. Na parkingu uderzył w osobowego chevroleta. Dzięki reakcji poszkodowanego i świadków zdarzenia,...

W czwartek w Muzeum spotkanie pt. „Wzdłuż naszych granic”

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na spotkanie z cyklu „Z Bochni w świat. Ze świata do Bochni”. W czwartek...

Bochnia. Co z drugim etapem łącznika? Poseł zachęca do rozmów

Budowę drogi łączącej autostradowy węzeł "Bochnia" z drogą krajową nr 94 podzielono na dwa etapy. Dla pierwszego właśnie niedawno wyłoniono wykonawcę i...

Bochnia. Ogłoszono przetarg na remont Orlika. Naprawią boisko w tym roku?

Bocheński magistrat ogłosił przetarg na wykonanie remontu boiska sportowego na os. Niepodległości. Czy uda się zrealizować prace jeszcze w tym roku?

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

listopad, 2019

20lis17:30Wieczór moniuszkowski u Bochniaków

21lis14:30Pochówek szczątków partyzanta "Paska"

21lis17:3019:00Wykład "Wzdłuż naszych granic"

23lisCały dzień24Akcja pomocy "Wszyscy dla Górala"

28lis09:0014:00Sesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,903FaniLubię
657ObserwującyObserwuj
449SubskrybującySubskrybuj
X