Łapanów. Skażony wodociąg. Trwa płukanie sieci, gmina rozdaje wodę

-

– Wójt Gminy Łapanów niezwłocznie po otrzymaniu komunikatu o niezdatności wody do spożycia, podjął działania mające na celu wdrożenie działań naprawczych – poinformował urząd gminy. Jak już informowaliśmy, dziś sanepid ostrzegł, że woda z kranów na terenie gminy absolutnie nie nadaje się do picia i mycia. W próbkach stwierdzono obecność bakterii coli.

Dotychczas dokonano przeglądu procesów uzdatniania i dezynfekcji wody, przeprowadzono analizę dziennika awarii, napraw i konserwacji poszczególnych urządzeń. Obecnie pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego przeprowadzają płukanie sieci.

Ponadto podjęte zostały działania celem zabezpieczenia wody pitnej dla mieszkańców. W dniu dzisiejszym działa punkt wydawania wody w siedzibie Gminnego Zakładu Komunalnego w Kobylcu, jutro woda wydawana będzie w GZK Kobylec, OSP Sobolów i OSP Tarnawa.

– O skażeniu wody Mieszkańcy zostali poinformowani poprzez Gminny System Powiadomień SMS, stronę internetową gminy, facebookowy fanpage gminy Łapanów, komunikaty na tablicach ogłoszeń oraz w miejscach ogólnodostępnych (sklepy, ośrodki zdrowia, przystanki autobusowe), poprzez sołtysów oraz jednostki OSP wykorzystujące megafony – wyliczają urzędnicy.

Urząd zapowiada bieżące informowanie o prowadzonych działaniach poprzez stronę internetową gminy oraz facebookowy fanpage.

Zobacz też: Łapanów. Uwaga woda skażona bakteriami coli

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

100-lecie „Społem” PSS w Bochni świętowano w Kopalni – ZDJĘCIA

W miniony piątek 19 lipca w podziemiach bocheńskiej kopalni soli świętowano jubileusz 100-lecia „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni.

Młodzież z Zatoki realizuje projekt „Betonowym szlakiem” – ZDJĘCIA

W sobotę grupa młodzieży realizująca projekt „Betonowym szlakiem” zorganizowała dla swych młodszych kolegów kilkugodzinną zabawę plenerową na terenie świetlicy w Zatoce (gmina...

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Bochnia. Ulewa znów zatopiła archeologiczne zabytki – ZDJĘCIA, WIDEO

Intensywne opady deszczu, które w niedzielę przeszły nad Bochnią, po raz kolejny zalały wykopy archeologiczne prowadzone w centrum miasta. Kompletnie zalana została...

Bochnia. Budowa tężni z lotu ptaka – ZDJĘCIA

Pan Grzegorz Paluchowski, który niedawno podesłał nam zdjęcia rewitalizowanego rynku widzianego z wysokości kilkuset metrów, ponownie postanowił podzielić się z redakcją i...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Radny wojewódzki Stanisław Bukowiec uruchamia dyżury w terenie

W związku z licznymi prośbami mieszkańców i przedstawicieli organizacji społecznych o możliwość spotkania, porozmawiania o różnych sprawach, problemach - radny wojewódzki Stanisław...

CO? GDZIE? KIEDY?

lipiec, 2019

Sprawdź za jakiś czas! 🙂

19,027FaniLubię
612ObserwującyObserwuj
X