R e k l a m a

Bochnia. Kontrowersyjna uchwała ws. regulaminu parkingów wycofana z porządku obrad sesji

-

Na wniosek burmistrza Bochni radni wycofali z porządku obrad czwartkowej sesji Rady Miasta budzący sporo kontrowersji projekt uchwały wprowadzający regulamin korzystania z nowych parkingów przy dworcu kolejowym. W rozmowie z Bochnianin.pl burmistrz Stefan Kolawiński wyjaśnił, że urząd chce skonsultować sprawę z urzędem marszałkowskim, czyli instytucją zarządzającą dotacją.

Przypomnijmy: Wśród uchwał przygotowanych na sierpniową sesję Rady Miasta Bochnia był projekt uchwały wprowadzający regulamin korzystania z nowych parkingów przy dworcu kolejowym w Bochni. Parkingi działające w systemie Park & Ride (parkuj i jedź) miały być przeznaczone wyłącznie dla osób korzystających z komunikacji zbiorowej kolejowej lub autobusowej, które powinny zachować bilet, by nie narazić się na 50 zł mandatu. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Temat wywołał sporo emocji. Krytycznie do zapisów w projekcie regulaminu odnosili się radni podczas dyskusji na komisjach problemowych. Wątpliwości budził przede wszystkim fakt, że kontrola osób parkujących może okazać się fikcją, a także brak możliwości wykorzystywania parkingów podczas imprez sportowych odbywających się w pobliskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

Z kolei urzędnicy tłumaczyli, że zaproponowane zapisy są konieczne, bo parkingi mają służyć podróżującym koleją, co było warunkiem otrzymania dotacji w wysokości ok. 3 mln zł. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Na początku czwartkowej sesji Rady Miasta Bochnia burmistrz Stefan Kolawiński złożył wniosek o wycofanie z porządku obrad projektu uchwały w tej sprawie. Wszyscy radni poparli ten wniosek i o temacie w ogóle nie rozmawiano.

Jaki jest powód takiej decyzji?

Na jednej z komisji pojawił się wniosek, aby dopytać donatora o to czy dałoby się coś zmienić w tym regulaminie. Podejrzewam, że się nie da, ale mimo wszystko brakuje mi takiej jednoznacznej odpowiedzi ze strony urzędu marszałkowskiego, więc chcemy odbyć dodatkowe rozmowy z donatorem i mieć bezwzględną pewność, że takich rzeczy nie da się zrobić – wyjaśnił w rozmowie z Bochnianin.pl burmistrz Bochni Stefan Kolawiński dodając, że nie jest zwolennikiem regulaminu w takim kształcie jak zaproponowano.

Temat wróci prawdopodobnie pod koniec września.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia