R e k l a m a

Bochnia. 50 proc. zniżki na parkingi? Radni chcą „karty mieszkańca”

-

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Bochnia jednogłośnie przegłosowano wniosek o stworzenie karty mieszkańca, która m.in. dawałaby 50 proc. zniżkę na parkowanie dla osób mieszkających w Bochni. Rozwiązanie miałoby funkcjonować prawdopodobnie dopiero od 2025 r., bo do końca 2024 r. obowiązuje umowa z obecnym operatorem Strefy Płatnego Parkowania.

O tym rozwiązaniu mówi się już od miesięcy. Co jakiś czas niektórzy radni publicznie mówili, aby wspierać mieszkańców oferując im chociażby ulgi na parkingi. Pomysł zaczął dojrzewać przy okazji kontrowersyjnego tematu regulaminu parkingów, które budowane są w ramach węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Bochni (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W czwartek podczas sesji radny Marek Bryg, który jest przewodniczącym klubu Prawo i Sprawiedliwość, przedstawił formalny wniosek do burmistrza Bochni i zaapelował o poparcie.

Pan przewodniczący ruszył temat karty mieszkańca odnośnie parkingów. Po naszym klubie już od dawna toczą się takie rozmowy, aby urząd podjął takie działania, żeby promować naszych mieszkańców, aby mieszkaniec miał połowę taniej parkingi niż inni korzystający z tych parkingów. Mam taki wniosek, aby wszyscy radni przegłosowali wniosek, aby urząd podjął takie działania, żeby nasi mieszkańcy byli promowani na naszych, miejskich parkingach stawką 50 proc. ceny parkingu – powiedział radny Marek Bryg.

Mamy obowiązującą umowę (z operatorem Strefy Płatnego Parkowania – przyp. red.), ale od czasu, kiedy ta umowa przestanie obowiązywać jestem jak najbardziej za tym. Podobne rozwiązania są prawie w każdym mieście. Ci, którzy płacą podatki od nieruchomości mogą liczyć nawet na to, że mogą zaparkować pod dworcem kolejowym, a nie szukać miejsca gdzieś na odległych terenach np. na ul. Partyzantów, ale to trzeba trochę liczyć się z tymi mieszkańcami, a niestety patrząc na ten regulamin to nie widać tego – stwierdził Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Bochnia.

Radni jednogłośnie poparli wniosek złożony przez radnego Marka Bryga (19 głosów „za”, nieobecni: Stanisław Dębosz i Bogusław Dźwigaj).

Obecnie za pierwszą godzinę parkowania na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Bochni należy zapłacić 3 zł, druga godzina kosztuje 3,6 zł, trzecia godzina 4,3 zł, a czwarta i każda następna godzina 3 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023