R e k l a m a

Pijani kierowcy w Bochni i Łapanowie – mieli po 1,5 promila

-

2 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi ujawnili w miniony weekend policjanci bocheńskiej drogówki. Kontrole zostały przeprowadzone na terenie Bochni, Cikowic oraz Łapanowa.

W piątek (16 lutego) tuż przed godziną 23, w Łapanowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena. Od 24-latka wyczuwalna była woń alkoholu, a jego stan potwierdziło wykonane badanie trzeźwości. Test wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, który stracił już prawo jazdy.

Dzień później (17 lutego), tuż przed godziną 10 w Bochni na ulicy Brzeskiej mundurowi skontrolowali osobową skodę. Zbyt duży wynik pomiaru stanu trzeźwości pojawił się i w tym przypadku. 24-letni kierowca skody miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdami.


Mundurowi codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości wśród kierowców powiatu bocheńskiego. Niemal codziennie z tej kategorii ktoś ubywa, tracąc prawo jazdy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest kierowanie pojazdem po alkoholu. Działania mundurowych są ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu bocheńskiego. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia