ZNP apeluje do premiera i MEN o odwołanie matur i egzaminów ósmoklasisty

-

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaapelował we wtorek do premiera oraz ministra edukacji o odwołanie kwietniowych i majowych egzaminów zewnętrznych.

– Naszym zdaniem, zorganizowanie egzaminów zewnętrznych w dotychczasowej formule, czyli w szkołach, wiąże się z narażeniem zdrowia i życia tegorocznych ósmoklasistów, maturzystów i uczniów przystępujących do egzaminów zawodowych, a także nauczycieli, pracowników oświaty oraz rodzin i najbliższych wszystkich tych osób, czyli milionów Polaków – czytamy w apelu.

O sprawie szerzej pisze dzisiaj „Dziennik Gazeta Prawna” – rozmówcy-nauczyciele gazety sugerują MEN jak najszybsze podjęcie decyzji. „Trzymanie młodzieży dłużej w niepewności jest ich zdaniem nieludzkie” – relacjonuje „DGP”.

Dziennik zwraca uwagę, że problemem jest nie tylko niedoskonała formuła nauczania zdalnego i de facto zrzucenie na rodziców przerabiana z dziećmi podstawy programowej, co uniemożliwia odpowiednie przygotowanie się do egzaminów, ale w ogóle panująca wokół atmosfera stresu i zagrożenia.

Zgodnie z planem tegoroczne matury powinny rozpocząć się 4 maja, a więc za nieco ponad miesiąc.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023