R e k l a m a

W Rzezawie uchwalono… obniżkę stawek za odbiór śmieci

-

Rada gminy Rzezawa obniżyła nieco, podniesione radykalnie we wrześniu, stawki za odbiór śmieci. Będzie drożej niż w pierwszej połowie roku, ale nie aż tak, jak w ostatnim kwartale 2020.

Wrześniowa podwyżka wzbudziła ogromne emocje, bo stawki wzrosły wtedy aż o 50%. Zamiast dotychczasowych 20 zł/osobę, mieszkańcy mieli płacić aż 30 zł/osobę. Na dodatek zmiana cennika nastąpiła w trakcie obowiązującego do końca roku kontraktu na wywóz odpadów. Z wyjaśnień władz gminy wynikało, że stawki trzeba było podwyższyć, bo na posesjach wyprodukowano znacznie więcej śmieci niż przewidywano (chodziło głównie o odbiór gabarytów).

Sprawę opisywaliśmy szczegółowo w Bochnianin.pl – TUTAJ.

Podczas wrześniowej sesji, na której głosowano tamte podwyżki, przewodnicząca rady Barbara Kwiecińska zaznaczyła jednak: – Jest to podwyżka na te trzy miesiące. Bo będzie jeszcze nowy przetarg na przyszły rok, więc trudno powiedzieć co będzie dalej.

Przetarg już rozstrzygnięto – w przyszłym roku usługę odbioru odpadów (1800 ton) nadal realizować będzie konsorcjum firm Ekombud-BZUK. Gmina miała przygotowane na ten cel 2,8 mln zł, ale oferta okazała się niższa: 2,2 mln zł.

Na listopadowym posiedzeniu rady gminy przegłosowano więc uchwałę obniżającą stawkę opłaty za śmieci: wyniesie ona 28 zł/osoby w przypadku gdy są segregowane, a dodatkowo jeśli część odpadów jest kompostowana, stawka wyniesie 26 zł/osoby. – Czyli w praktyce właśnie 26 zł, bo w gminie wiejskiej, takiej jak nasza, właściwie wszyscy kompostują odpady zielone – podsumowuje wójt Mariusz Palej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc