Stanisław Dębosz nowym radnym Rady Miasta Bochnia

-

Stanisław Dębosz zastąpił zmarłego niedawno Marka Kanię w Radzie Miasta Bochnia. Nowy radny złożył ślubowanie w poniedziałek 28 grudnia podczas sesji.

Jak już informowaliśmy miejsce w Radzie Miasta Bochnia po zmarłym w październiku Marku Kani przypadło Stanisławowi Dęboszowi. Marek Kania był radnym w okręgu nr 1 z listy komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W wyborach, które odbyły się 21 października 2018 roku zdobył 463 głosy, a oprócz niego z tej listy mandat zdobyła Anna Morajko (209 głosów). Trzeci wynik (170 głosów) na liście PiS w okręgu nr 1 miał Stanisław Dębosz i to jemu w pierwszej kolejności przysługuje mandat po Marku Kani.

Stanisław Dębosz mógł nie przyjąć tego mandatu, ale jednak zdecydował się go objąć. Dlaczego? – Nie mogłem zawieść zaufania tych, którzy w wyborach samorządowych oddali głos na moją osobę. Przejmując mandat radnego po śp. panu Marku Kani, wspaniałym człowieku, chciałbym pracować dla dobra mieszkańców Bochni – przyznał w rozmowie z Bochnianin.pl Stanisław Dębosz.

Jakie cele postawił sobie Stanisław Dębosz jako radny na najbliższe 3 lata, czyli do końca obecnej kadencji?

Jak zawsze najważniejsza jest dla mnie pomoc ludziom, a zwłaszcza dzieciom i osobom samotnym. W czasach pandemii ta pomoc jest niezbędna i na tym chciałbym się skupić przez te 3 lata – powiedział Stanisław Dębosz.

Oprócz pracy w Radzie Miasta nowy radny będzie członkiem komisji kultury oraz komisji rodziny, zdrowia i pomocy społecznej.

Stanisław Dębosz ma 60 lat, jest znanym społecznikiem organizującym akcje pomocy Polakom na Litwie. W przeszłości był już radnym Rady Miasta Bochnia kadencji 2014-2018, a także przewodniczącym zarządu os. Słoneczne przez dwie kadencje w latach 2011-2019.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023