Ludwik Węgrzyn do posła Bukowca: „Twój brak profesjonalizmu a zwłaszcza kłamliwe, pokrętne tłumaczenie faktów, jest porażający”

-

– Pusty śmiech poprzez łzy, z rumieńcem wstydu na twarzy, wywołało u mnie oświadczenie Pana Posła STANISŁAWA BUKOWCA – skomentował na Facebooku Ludwik Węgrzyn, radny powiatowy, a w przeszłości przez 12 lat starosta bocheński. W obszernym wpisie samorządowiec bardzo krytycznie ocenił pomysł nacjonalizacji szpitali.

O koncepcji przejęcia szpitali powiatowych przez skarb państwa mówił w miniony piątek na antenie TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski (czytaj TUTAJ). Dwa dni później w rozmowie z Bochnianin.pl zaniepokojony starosta Adam Korta wyraził obawy, że proponowane zmiany właścicielskie mogą w konsekwencji doprowadzić do pogorszenia dostępu mieszkańców Bocheńszczyzny do usług medycznych (cała rozmowa TUTAJ).

Wczoraj poseł ziemi bocheńskiej Stanisław Bukowiec wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „dyskusja jest przedwczesna”, bo „nie ma żadnego projektu rządowego w sprawie ewentualnych zmian w nadzorze właścicielskim nad szpitalami w Polsce”, a „minister zdrowia przedstawił mediom jedynie swoją opinię”. Przy okazji parlamentarzysta zapewnił, że szpitalowi w Bochni nie grozi likwidacja oraz zaapelował do samorządowców o „nieupolitycznianie sprawy”. Więcej o tym TUTAJ.

Ludwik Węgrzyn: „Ciemny lud wszystko kupi”?

Oświadczenie posła skomentował w nocy w obszernym wpisie na portalu społecznościowym Ludwik Węgrzyn.

– Codzienne pytanie Facebooka „co słychać” wprowadziło mnie w dniu dzisiejszym w duże zakłopotanie. (…) Pusty śmiech poprzez łzy, z rumieńcem wstydu na twarzy, wywołało u mnie oświadczenie Pana Posła STANISŁAWA BUKOWCA. Posła Zjednoczonej Prawicy, ukrywającego swoją twarz za szyldem formacji Porozumienie – zaczął samorządowiec.

Dalej Ludwik Węgrzyn zwraca się już bezpośrednio do parlamentarzysty:

– Panie pośle Stanisławie Bukowiec, wybrańcu bocheńskiego suwerena – albo niczego się nie nauczyłeś pracując w samorządzie gminnym, wojewódzkim, a obecnie w sejmie, albo traktujesz społeczeństwo Bochni tak jak Twój idol Jacek Kurski, szef TVP: „że ciemny lud wszystko kupi” – czytamy.

„To próba ukradzenia samorządom majątku”

– Twój brak profesjonalizmu, a zwłaszcza kłamliwe, pokrętne tłumaczenie faktów, jest porażający – nie przebiera w słowach Ludwik Węgrzyn. – Planowane przez Twój Rząd zmiany sytuacji właścicielskiej szpitali powiatowych to nie jest sygnał o ich likwidacji to tylko zamiar ich bolszewickiej nacjonalizacji (upaństwowienia). To próba ukradzenia samorządom majątku, w który społeczeństwo gmin i powiatów włożyło w ostatnich 20 latach miliardy złotych na inwestycje, remonty i doposażenie w nowoczesny sprzęt. Dla poprawy standardu leczenia swoich obywateli.

Swój wpis samorządowiec zakończył następująco: – Jak można tak ignorować wypowiedź Ministra Zdrowia z Twojej opcji o zamiarach przeprowadzenia takiej operacji. Uderz się w własne piersi i zrób sobie i nam, Twoim wyborcom, rachunek sumienia ile razy podniosłeś rękę za ustawami głosowanymi w ciągu jednej nocy. To nie były projekty rządowe tylko poselskie, a może nie wiesz za czym głosujesz.

Burmistrzowie i wójtowie w obronie szpitala

Wczoraj odbył się konwent burmistrzów i wójtów z powiatu bocheńskiego. Samorządowcy zgodzili się, że należy wyrazić sprzeciw wobec planowanych zmian właścicielskich. Uzgodnione wspólne stanowisko ma trafić m.in. do zespołu ds. restrukturyzacji szpitali. Możliwe, że jego ostateczna wersja będzie gotowa jeszcze dzisiaj.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2021

23,728FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,140SubskrybującySubskrybuj
X