Królówka, Nieszkowice Małe. Kolejne społeczności zbierają pieniądze na pomoc dla Marcelka

-

W miniony weekend Koła Gospodyń Wiejskich z Królówki i Nieszkowic Małych zorganizowały kiermasze charytatywne, podczas których sprzedając własne wypieki zbierały pieniądze na leczenie chorego 2-letniego Marcelka Kubali z Jadownik. Mieszkańcy okazali się niezwykle hojni.

Gospodynie z Królówki zebrały aż 20.670 złotych. – Składamy serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi Józefowi za ofiarowanie na ten cel niedzielnej tacy. Za ofiarę oraz dobre słowo. Dziękujemy zarówno mieszkańcom Królówki jak i gościom spoza parafii. Wszyscy wspólnie udowodniliście że macie wielkie serca! – cieszą się organizatorki akcji.

Kilka dni trwała akcja przygotowana przez KGW z Nieszkowic Małych. Panie zbierały datki przed miejscową szkołą, w niedzielę przed kościołem w Gierczycach, a dodatkowo w poniedziałek, który był Dniem Kobiet, sprzedawały jeszcze tulipany. W ten sposób udało się uzbierać w sumie 12.625 zł, 100 dolarów i 50 euro. – Gdyby nie Wy, ostatni weekend upłynąłby jak każdy inny w tej smutnej COVIDowej rzeczywistości. A tak spędziliśmy te pozornie mroźne godziny w poczuciu dobrze wykonanej roboty. DZIĘKUJEMY!

W miniony weekend odbył się także kiermasz w Rzezawie przy Hotelu Kasztel, gdzie uzbierano ponad 24 tys. zł (relacja wideo – TUTAJ).

W najbliższą sobotę charytatywny kiermasz słodkości ma się odbyć w Bochni (czytaj TUTAJ), a w następny weekend także w Zawadzie, Dąbrowicy, Pogwizdowie i Sobolowie. Cel wszędzie ten sam: zbieranie środków na sfinansowanie operacji małego Marcelka.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,931FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X