R e k l a m a

Rachunek za ogrzewanie o 300% większy. „Panie premierze Morawiecki, jak żyć?”

-

Krzysztof Nowak – radny małopolskiego sejmiku i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie bocheńskim – podzielił się na Twitterze informacjami o rachunkach za ogrzewanie, jak otrzymała prowadzona przez niego firma. Za listopad i grudzień zapłacić musiał 4 razy tyle, co w analogicznym okresie rok temu.

– Podobnie jak tysiące innych osób prowadzę placówkę oświatowo-wychowawczą. I podobnie jak oni otrzymałem od rządu „prezent” w postaci zwiększonych kosztów ogrzewania – mówi na opublikowanym na Twitterze wideo Krzysztof Nowak. – Dziś otrzymałem kolejną fakturę za ogrzewanie, tym razem za grudzień – uwaga! – w kwocie 14 246 zł 17 groszy. Łącznie za listopad i grudzień zapłaciłem 26 tys. 700 zł. Za analogiczny okres (zeszłego roku – przyp. red.) listopad i grudzień zapłaciłem 7 tys. złotych co oznacza, że wzrost kosztów ogrzewania wyniósł mnie prawie 300%.

Przedsiębiorca wylicza: – Było miesięcznie kosztów ogrzewania na jednego wychowanka 32 złote, jest obecnie 121 zł. I dodaje: – Oprócz gigantycznych wzrostów kosztów ogrzewania dotyka mnie również problem zwiększonych kosztów surowców, z których przygotowujemy posiłki dla wychowanków bursy.

– Panie premierze Morawiecki, jak żyć? Ja sobie może poradzę, natomiast inne osoby prowadzące szkoły, przedszkola niepubliczne, mogą nie mieć tyle szczęścia… – kończy Krzysztof Nowak.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc