R e k l a m a

Zmiany w PiS: Poseł Wiesław Krajewski chłodno o decyzji posłanki Anny Pieczarki

-

W zeszłym tygodniu zapadła decyzja o rozwiązaniu struktur Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie. Poproszony o komentarz do tego „trzęsienia ziemi” poseł Wiesław Krajewski – do niedawna szef PiS w całym naszym okręgu wyborczym – wypowiedział się na ten temat z wyraźnym dystansem, a nawet można powiedzieć, że trochę „powiało chłodem”.

Poseł Wiesław Krajewski do niedawna był szefem partyjnych struktur w całym okręgu tarnowskim (obejmuje powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, wielicki, tarnowski i m. Tarnów). Wiosną w PiS zmieniono podział na okręgi – teraz pokrywa on się z mniejszymi okręgami senackimi, a nie jak wcześniej z tymi obowiązującymi przy wyborach do sejmu. Partia podzieliła nasz okręg na dwa mniejsze, ze stolicami w Bochni oraz Tarnowie. Wyznaczono też nowych pełnomocników – dla całej Małopolski została nim Beata Szydło, natomiast w okręgu „Bochnia” – Józefa Szczurek-Żelazko, a w okręgu „Tarnów” – Anna Pieczarka (czyt. TUTAJ)

Te roszady personalne, związane z przegrupowaniem sił przed zbliżającym się maratonem wyborczym, komentowane są jako osłabienie w regionie „ludzi premiera Mateusza Morawieckiego” i odzyskiwanie wpływów przez środowisko związane z byłą premier Beatą Szydło.

To co wydarzyło się tydzień temu (a także wcześniejsze „porządki” w gminie Trzciana) oceniane jest podobnie. Przypomnijmy – pełnomocnik okręgu nr 35 Anna Pieczarka rozwiązała struktury partii w Tarnowie (kierował nimi obecny wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz) i powołała nowego miejskiego pełnomocnika (została nim Magdalena Szwajkosz). Posłanka Anna Pieczarka przekonywała później w mediach, że Ryszard Pagacz po prostu odkąd został wicewojewodą ma więcej obowiązków i trzeba było dokonać zmiany, a że nie dało się odwołać (ze względu na przepisy) jedynie szefa struktur, to odwołano cały zarząd.

Poseł Wiesław Krajewski został zapytany o te zmiany w PiS dwa dni temu podczas audycji „Słowo za Słowo” w radiu RDN Małopolska.

Trochę zaskoczeniem dla mnie – i myślę nie tylko dla mnie – była ta informacja. Przecież pan Ryszard Pagacz – kiedyś, parę lat temu, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, teraz od prawie dwóch lat I wicewojewoda małopolski – to bardzo szlachetna, pracowita postać… – zaczął parlamentarzysta. Potem jednak dość sucho spuentował:

– Nie wiem, nie chcę się do tego odnosić. Decyzja została podjęta, odpowiedzialność za tę decyzję też ktoś ponosi… W związku z tym nie będę komentował – uciął temat Wiesław Krajewski.


Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się jesienią przyszłego roku, a kilka miesięcy później (wiosną 2024) przeprowadzone zostaną wybory samorządowe oraz do Parlamentu Europejskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia