R e k l a m a

Płatne parkowanie przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni

-

Od 1 marca w dwóch miejscach przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni obowiązuje płatne parkowanie. Mniej więcej połowa miejsc pozostała ogólnodostępna.

Wprowadzenie płatnego parkowania to skutek podobnego ruchu ze strony właściciela parkingu przy dawnym hotelu Nowa Bochnia (więcej na ten temat TUTAJ), a także Krytej Pływalni w Bochni. Kierowcy zaczęli parkować przy Hali Widowiskowo-Sportowej, często blokując miejsca parkingowe na całe dni. Dlatego wprowadzono płatne parkowanie.

Parking płatny niestrzeżony obowiązuje na małym placu zlokalizowanym pomiędzy Halą Widowiskowo-Sportową a dworcem kolejowym (jest tam 13 miejsc parkingowych) oraz od strony Powiatowego Urzędu Pracy – obie lokalizacje zaznaczono na poniższej mapie. Miejsca te wynajmowane są na dłuższy czas, a miesięczna opłata wynosi od 120 zł do 150 zł.

Do dyspozycji kibiców pozostają miejsca parkingowe przy południowo-zachodniej i północno-zachodniej ścianie Hali Widowiskowo-Sportowej. Dodatkowo dla użytkowników udostępniamy 7 miejsc w pozostałych lokalizacjach (zaznaczonych na mapie na czerwono – przyp. red.) zarezerwowanych na co dzień dla naszych pracowników – wyjaśniła w rozmowie z Bochnianin.pl Sabina Bajda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.

Zasady korzystania z płatnych miejsc parkingowych dostępne są na stronie internetowej MOSiRu – link TUTAJ (doklejona tam mapa pokazuje wszystkie miejsca parkingowe, również te bezpłatne).


Dodajmy, że przy dworcu kolejowym rozpoczęły się prace związane z budową węzła przesiadkowego (pisaliśmy o tym TUTAJ), więc wkrótce można spodziewać się kolejnych utrudnień w dostępności darmowych miejsc parkingowych w tej części Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia