R e k l a m a

Starosta mówi „Sprawdzam”. Powiat kolejny raz próbuje zdobyć środki na remont drogi Bochnia-Uście Solne

-

Powiat Bocheński złożył kolejny wniosek o dofinansowanie wyczekiwanego remontu drogi Bochnia – Uście Solne (od węzła autostradowego „Bochnia” w kierunku północnym). Na inwestycję potrzeba ogromnych pieniędzy: około 80 milionów złotych. – Pan poseł Wiesław Krajewski powiedział, że jest szansa pozyskania środków (…) „wystarczy tylko wypełnić kupon”. Szanowni państwo, taki „kupon” wypełniliśmy i mam nadzieję, że te środki (…) pozwolą w ciągu najbliższych dwóch lat zmodernizować tę drogę – oznajmił dziś starosta Adam Korta w wideo opublikowanym w mediach społecznościowych. Ma to być swoiste „sprawdzam”, które starosta zapowiedział pod koniec maja.

– Od początku tej kadencji zleciliśmy dokumentację projektową, uzyskaliśmy wszystkie zezwolenia, pozwolenia, z tym najważniejszym jakim jest zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Niestety wartość tej inwestycji przekracza możliwości budżetu powiatu, bo z kosztorysu inwestorskiego wynika, że to około 80 mln zł – przyznał Adam Korta.

Gospodarz powiatu przypomina: – Mając świadomość, że ta inwestycja będzie tak kosztowna, składaliśmy wnioski o pozyskanie finansowania zewnętrznego. Złożyliśmy cztery wnioski – niestety, na te cztery wnioski nie uzyskaliśmy dofinansowania. Dlaczego? Dlaczego ktoś w ten sposób traktuje mieszkańców Bochni, Słomki, Gawłowa, Majkowic, Bogucic, Bessowa i Cerekwi? Jeżeli jest to jedna z najważniejszych dróg publicznych powiatu bocheńskiego? – pyta w opublikowanym materiale.

W tym miejscu Adam Korta zrobił aluzję do niedawnej publikacji na łamach Bochnianin.pl (zobacz TUTAJ):

– Niedawno usłyszeliśmy bardzo pozytywną informację i niezmiernie z tego się cieszę – pan poseł Wiesław Krajewski powiedział, że jest jeszcze szansa, jest jeszcze możliwość pozyskania środków na drogi publiczne powiatu bocheńskiego, „wystarczy tylko wypełnić kupon”. Szanowni państwo, taki „kupon” wypełniliśmy i mam nadzieję, że te środki, które pozyskamy w najbliższych tygodniach, środki na około ponad 75 mln zł pozwolą w ciągu najbliższych dwóch lat zmodernizować tę drogę – powiedział Adam Korta prezentując dokumenty.

Następnie starosta zwrócił się do wójta gminy Bochnia:

– Ale też niedawno usłyszeliśmy jak pan wójt Marek Bzdek powiedział, że by pozyskać środki zewnętrzne wystarczy mieć pomocną dłoń w Warszawie. Panie wójcie, proszę sięgnąć po tą pomocną dłoń w naszej wspólnej sprawie – przecież to są mieszkańcy powiatu bocheńskiego, ale też gminy Bochnia – wskazał.

Na koniec Adam Korta zaapelował jeszcze do miejscowych parlamentarzystów: – Apeluję do wszystkich posłów z okręgu tarnowskiego: pomóżcie nam wspólnie zrealizować to przedsięwzięcie, które jest ważne dla nas wszystkich, ale przede wszystkim ważne dla mieszkańców, którzy przy tej drodze funkcjonują i mieszkają. Dzięki tym środkom po pierwsze zmodernizujemy tą drogę, ale przede wszystkim poprawimy bezpieczeństwo uczestników ruchu kołowego i pieszego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia