R e k l a m a

Bochnia. Kiedy wróci skośne parkowanie przy ulicy Regis?

-

Przywrócenie skośnego parkowania przy ul. Regis będzie możliwe po przesunięciu linii wyznaczającej oś jezdni, a to zaplanowano na wiosnę – wynika z informacji przekazanych w czwartek podczas sesji Rady Miasta Bochnia.

Przypomnijmy: przy ul. Regis w Bochni zmieniono sposób parkowania ze skośnego na równoległy, o czym zrobiło się głośno na przełomie czerwca i lipca (zdecydowanej większości komentujących pomysł się nie spodobał). O sprawie dyskutowano na forum Rady Miasta Bochnia (TUTAJ link do naszej publikacji), a władze Bochni i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przerzucały się odpowiedzialnością za tę zmianę.

Burmistrz Bochni obiecał interwencję w tej sprawie, a równolegle swoją interwencję podjął także bocheński radny małopolskiego sejmiku – Krzysztof Nowak. W lipcu powołując się na sygnały od mieszkańców oraz publikacje w Bochnianin.pl, zawnioskował do ZDW o powrót do skośnego sposobu parkowania przy ul. Regis i otrzymał odpowiedź o tymczasowej zgodzie ZDW na powrót do skośnego parkowania (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Teraz publicznie potwierdzono tę informację również podczas sesji Rady Miasta Bochnia.

Na którejś sesji rozmawialiśmy o parkingu przy Plantach na wprost domu kultury, który znajduje się przy drodze wojewódzkiej i miało tam być parkowanie równoległe, ale rozmawialiśmy o tym, aby spróbować zmienić to parkowanie na ukośne tak jak było. W tej chwili na tym parkingu część kierowców parkuje równolegle, a część ukośnie. Na kawałku tego parkingu jest też hałda śniegu. Czy rozmawiano na ten temat, aby unormować to parkowanie ukośne, bo przy takiej małej ilości miejsc parkingowych jakie ma Bochnia spowoduje to zwiększenie możliwości parkowania? – zapytała w czwartek radna Alicja Śliwa.

Już w lipcu wystąpiliśmy z propozycją przesunięcia linii osiowej drogi wojewódzkiej i poszerzenia miejsc postojowych, żeby wróciły miejsca skośne. Kilkakrotnie interweniowaliśmy w ZDW, żeby ta decyzja została podjęta. Ona została podjęta teraz końcem listopada lub początkiem grudnia. Mamy zatwierdzony projekt organizacji ruchu przedstawiony przez miasto i mamy dopuszczenie tego parkowania skośnego. W okresie wiosennym trzeba będzie sfrezować istniejącą linię, przesunąć ją, przemalować i utworzyć miejsca postojowe skośne, czyli wprowadzić zmianę organizacji ruchu, czego nie da się zrobić teraz w okresie zimowym – odpowiedziała Aldona Słowik, naczelniczka wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Czyli rozumiem, że mieszkańcy mogą parkować ukośnie i jest to w porządku? – dopytywała Alicja Śliwa.

W tym momencie nie. Do tego konieczne jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu, która odbędzie się w okresie wiosennym – podkreśliła Aldona Słowik.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc