R e k l a m a

Bochnia. Wróci skośne parkowanie przy ul. Regis?

-

– Będzie tymczasowa zgoda Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie na powrót do parkowania skośnego przy ulicy Regis w Bochni! – poinformował wczoraj na portalu X Krzysztof Nowak, bocheński radny małopolskiego sejmiku.

O zmianie sposobu parkowania przy ul. Regis ze skośnego na równoległy, głośno było na przełomie czerwca i lipca. – U nas w Bochni zamiast przybywać, to ubywa miejsc parkingowych – skomentował wówczas gorzko na sesji rady miasta radny Kazimierz Ścisło. Zwracano też uwagę na kwestie bezpieczeństwa.

Władze miasta broniły się, że ul. Regis jest drogą wojewódzką i odpowiedzialny za zmiany jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie (inna sprawa, że ZDW twierdzi, że wnioskodawcą był Urząd Miasta – co z kolei magistrat dementował w oficjalnym oświadczeniu). Tak czy inaczej, na sesji burmistrz obiecał radnym interwencję w tej sprawie.

Nie czekając na działania burmistrza, równolegle interwencję podjął także bocheński radny małopolskiego sejmiku – Krzysztof Nowak. W lipcu powołując się na sygnały od mieszkańców oraz publikacje w Bochnianin.pl, zawnioskował do ZDW o powrót do skośnego sposobu parkowania przy ul. Regis.

Wczoraj (poniedziałek, 20 listopada) Krzysztof Nowak poinformował w mediach społecznościowych: – Mam dobre informacje dla mieszkańców Bochni! Będzie tymczasowa zgoda Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie na powrót do parkowania skośnego przy ulicy Regis w Bochni! Dodał przy tym jednak: – Oczywiście nie zwalnia to burmistrza Bochni z działań, które muszą być podjęte, aby utrzymać w przyszłości tę organizację ruchu!

To na razie informacja nieoficjalna, dająca jednak nadzieję na powrót do poprzednich zasad parkowania przy ul. Regis.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc