R e k l a m a

Bochnia. Na razie bez podwyżki podatku od nieruchomości

-

Na wniosek burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego z programu czwartkowej sesji Rady Miasta ściągnięto projekt uchwały w sprawie podwyżki stawek podatku od nieruchomości w 2021 r. Prawdopodobnie uchwała wróci za miesiąc na następną sesję.

Jak już informowaliśmy na październikową sesję urzędnicy przygotowali projekt uchwały w sprawie zmiany stawek podatku od nieruchomości w 2021 r. Średnia zmiana to podwyżka o ok. 7 proc., ale dla niektórych kategorii było to nawet 15,9 proc. i 18,2 proc. Szerzej na ten temat pisaliśmy w Bochnianin.pl TUTAJ.

O rezygnację z przyjmowania tej uchwały apelował Klub Konfederacji (nie ma reprezentacji w Radzie Miasta – link do tekstu TUTAJ). Z podobnym apelem wystąpili radni tworzący klub Bocheńska Wspólnota Samorządowa (Jerzy Lysy, Janusz Możdżeń i Damian Słonina) – link do tekstu TUTAJ.

Burmistrz Bochni przekonuje, że złożony przez niego wniosek o ściągnięcie projektu uchwały z porządku obrad (wniosek poparło 15 radnych, 1 osoba się wstrzymała) nie jest pokłosiem tych dwóch apelów.

W żaden sposób nie jest to związane z tymi wnioskami. Chcemy mieć jeszcze więcej danych do tej uchwały. To są ważne rzeczy, konieczne do przemyślenia. Będzie jeszcze potrzebna dyskusja – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Projekt uchwały ws. zmiany stawek podatku od nieruchomości prawdopodobnie wróci pod koniec listopada. Na razie oczywiście nie wiadomo jakie zostaną zaproponowane stawki.

Trzeba będzie wrócić do tematu, bo sytuacja finansowa miasta jest poważna. Tak czy inaczej trzeba coś z tym zrobić. Za kilka tygodni będziemy mieć więcej informacji, a to pozwoli na inne spojrzenie dotyczące podwyżki podatków – przyznał Stefan Kolawiński.

Radni z roku na rok wnioskowali, żeby nie robić podwyżek skokowo np. co dwa lata, dlatego pojawił się ten wniosek. Wydaje mi się, że jest on rozsądny, ale trzeba tę sprawę bardziej wnikliwie rozeznać – dodał burmistrz Stefan Kolawiński.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc