Trzeci dzień rozprawy przeciwko wójtowi gminy Rzezawa

-

W środę 14 lipca w Sądzie Rejonowym w Bochni kontynuowana była rozprawa, w której oskarżonym jest wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej. Zeznania złożyli m.in. protokolantka konkursu na dyrektora szkoły w Jodłówce, członek rady rodziców szkoły w Jodłówce i osoba pracująca w kuratorium oświaty.

Przypomnijmy, że wójt gminy Rzezawa jest oskarżony o popełnienie przestępstwa z art. 231 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 par. 1 kodeksu karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Zarzuty dotyczą wydarzeń z 2019 roku, kiedy to – według ustaleń Prokuratury Rejonowej w Tarnowie – „wójt ze z góry powziętym zamiarem w krótkich odstępach czasu jako funkcjonariusz publiczny przekroczył przysługujące mu uprawnienia oraz nie wypełnił ciążących na nim obowiązków jako organ prowadzący placówkę oświatową Publiczną Szkołę Podstawową w Jodłówce”. Szerzej o zarzutach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

Proces ruszył 28 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Bochni. W pierwszym dniu rozprawy przesłuchano oskarżonego oraz dwie poszkodowane osoby – relację można przeczytać TUTAJ. Rozprawę kontynuowano 16 czerwca. Zeznawały wtedy m.in. obecna dyrektor szkoły podstawowej w Jodłówce, szefowa gminnej edukacji w Rzezawie i małopolski wicekurator oświaty – nasza relacja dostępna jest TUTAJ.

Trzecia odsłona procesu przeciwko wójtowi gminy Rzezawa, która odbyła się 14 lipca, nie przyniosła zaskakujących wypowiedzi. Przed sądem zeznawała m.in. protokolantka z komisji konkursowej, której celem w 2019 r. było wybranie nowego dyrektora szkoły podstawowej w Jodłówce, dyrektor szkoły w Okulicach, czy członek rady rodziców szkoły w Jodłówce. Świadkiem była również osoba pracująca w kuratorium oświaty, która przygotowywała opinię w sprawie kandydata na stanowisko dyrektora PSP w Jodłówce.

Kolejne posiedzenie zaplanowano na 28 lipca.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2023